Beko Televizyon Frekans Ayarları

Bu makalemizde ise Beko Televizyon Frekans Ayarları nasıl yapılır inceleyelim. Beko televizyon kullanıcılarının televizyonlarında sinyal alamama problemi sonrasında yaşadıkları sıkıntıyı gidermek için gerekli frekans ayarlarını size sunacağız.

Beyaz eşya alımları sırasında beko’yu tercih eden kişilerin tamamı aynı anda televizyonunu da beko olarak satın almaktadır. Beko ürünlerini alıp da daha sonra pişmanlık yaşayan kişi sayısının az olduğunu söyleyebilirsiniz. Beko ülkemiz içinde tercih edilen markalardan biridir. Sebebi ise kullanım kalitesinde sunduğu özelliklerdir.

Beko marka televizyonlar da sinyal olmama ya da çeşitli sorunlar oluşabilmekte. Zaten bu sorun sadece beko televizyonlarında değil tüm cihazlarda meydana gelebilmektedir. Gireceğiniz frekans değerlerini ve içerisinde ki bilgileri hazırladık.

Beko Televizyon Uydu Ayarları Resimli Anlatım

Beko televizyon frekans ayarları 1

Ayarlara başlamadan önce televizyon kumandasını elimize alalım. Tv kumandasını elinize aldıktan sonra Menü tuşuna tıklayalım.

Menü tuşuna tıkladığınız da ekrana ‘’Kaynak ayarı’’ seçeneği gelecektir. Gelmesi için de menüyü tek tek kontrolden geçirelim. Kontrol sonrasında kaynak ayarına girelim.

Beko televizyon frekans ayarları 2

Manuel giriş yapacağınız ekran geldiğinde;

  • Uydu: 0 E
  • Transponder: 11747
  • Sembol Oranı(Ksym/s): 27500
  • Polarizasyon: Yatay Ağ Arama:
  • Açık Tarama Modu: Ücretsiz + Şifreli Servis Tipi: TV

Girdikten sonra kumanda dan Ok tuşuna tıklayın.

Beko televizyon frekans ayarları 3

Değerleri girdikten sonra tarama devreye girecektir. Tarama işlemleri %100 olduktan sonra ekranın sağ alanına kanalların geldiğini görebilirsiniz. Kanallar geldikten sonra istediğiniz diziyi ya da haberi televizyonunuzdan izleyebilirsiniz.

Beko televizyonu için frekans değerlerinin girilerek işlemleri tamamlamış bulunuyorsunuz. İyi seyirler diliyoruz.

Buraya tıklayarak diğer uydu ayarları makalelerine bakabilirsiniz.

2 Comments

  1. Avatar
  2. Avatar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir