Botech 6000 Uydu Alıcısına Biss Key Girme

Aldığınız Botech 6000 uydu alıcısına Biss key girişinin yapmak istiyorsanız sizler için gerekli yazıyı hazırlayarak tarafınıza sunmuş bulunuyoruz.

Biss key girmeden önce biss key ayarlarının ne olduğunu bilmeniz gerektiğini düşündük. Uydu alıcısına gireceğiniz BISS key şifreleme türüdür. İzlemiş olduğunuz kanalların yayınlarını şifrelemenize olanak sağlamaktadır.

Kanalların genel itibariyle şifrelenmiş yada şifrelenmemiş bağlantılarının olduğunu ara sıra görebiliyoruz. Özellikle özel maçlarda kendi ülkesi dışında izleme yapılamasını istemeyen kanallar bu ayarları devreye alabiliyor. BISS Key bağlantısı da tamda bu alanda devreye giriyor.

Botech 6000 BISS Key Şifre Ayarı

Uydu alıcısına gerekli BISS key bağlantılarını girmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

Botech 6000 Uydu Alıcısına Biss key Girme 1

  • Kumandayı elimize alıp üzerinde bulunan Menü tuşuna basıyoruz.
  • Sonra Tercihler yazısının olduğu alana geliyoruz.
  • Lisan seçimi sekmesini göreceksiniz.
  • Lisan seçimi kısmına geldiğimizde ise kumanda yardımıyla 9999 yazarak devam edelim.
  • Bu işlemleri sağladığınızda artık ekrana uydu alıcısına şifre gireceğiniz bir ekran gelecektir.
  • Ayarlar sonucunda kumandanın sağ ve sol tuşlarını kullanarak BISS key bilgisi ekrana gelmiş olması lazım.

BISS Key girebilmek istiyorsanız uydu alıcısının bunu desteklemesi gerekiyor. Bahsedilen yere geldiğimizde BISS key görünmüyorsa bunun nedeni şifre desteğinin uydu alıcınız tarafından verilmemesiyle alakalıdır. Botech 6000 uydu alıcısının bunu desteklediğini söyleyebiliriz. BISS key girmek istiyorsanız üsteki ayarları yapalım yeter.

BISS key menü ekranı geldiğinde bu ekrana şifreyi girebilmek içinde yine aynı şekilde kumada da bulunan Mavi, sarı renklerinde bulunan tuşlarından birisi sizin gelen ekrana şifre girmenizi sağlayacaktır. Diğer ayarlar için Uydu Ayarı sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir