Botech 9000 Uydu Alıcısına BISS Key Şifresi Koyma

Botech 9000 Uydu alıcınızda BISS KEY Şifresinin girilmesi yönündeki ayarların hangi aşamaları kontrol ederek giriş yapacağınızı sizlere sunmuş bulunmaktayız.

Televizyonda izlediğimiz kanalların çoğu BISS key şifreleme özelliğini kullanmaktadır. Şifreler bazen yasal olduğundan dolayı zorunlu olarak şifrede koyulabilmektedir.

BISS key şifre bağlantılarını alınan uydu alıcılarına girişin nasıl olduğunu anlatırken bazı cihazlarda bu alanın hiç olmadığını destek vermediğini de bilmeniz gerekiyor.

Maçlarda, özel filmlerde kanalların kendileri de BISS key şifresine başvurmakta ve kanallarını şifreli ya da şifresiz hale getirebilmektedir.

Kendi uydu alıcısına gerekli BISS key bağlantılarını girmek istiyorsanız aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz;

Botech 9000 BISS Key Şifresi Girme

"<yoastmark

  • Kumandayı elimize alıp üzerinde bulunan Menü tuşuna basıyoruz.
  • Sonra Tercihler yazısının olduğu alana geliyoruz.
  • Lisan seçimi sekmesini göreceksiniz.
  • Lisan seçimi kısmına geldiğimizde ise kumanda yardımıyla 9999 yazarak devam edelim.
  • Bu işlemleri sağladığınızda artık ekrana uydu alıcısına şifre gireceğiniz bir ekran gelecektir.
  • Ayarlar sonucunda kumandanın sağ ve sol tuşlarını kullanarak BISS key bilgisi ekrana gelmiş olması lazım.

BISS Key girebilmek istiyorsanız uydu alıcısının bunu desteklemesi gerekiyor. Bahsedilen yere geldiğimizde BISS key görünmüyorsa bunun nedeni şifre desteğinin uydu alıcınız tarafından verilmemesiyle alakalıdır. Botech 6000 uydu alıcısının bunu desteklediğini söyleyebiliriz. BISS key girmek istiyorsanız üsteki ayarları yapalım yeter.

BISS key menü ekranı geldiğinde bu ekrana şifreyi girebilmek içinde yine aynı şekilde kumada da bulunan Mavi, sarı renklerinde bulunan tuşlarından birisi sizin gelen ekrana şifre girmenizi sağlayacaktır. Diğer ayarlar için Uydu Ayarları sayfasına bakabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir