Kanal 7 Göstermiyor Siyah Bir Ekran Geliyor

Tüm televizyon kanallarınız gelirken sadece bir kanalda sorun yaşıyorsanız sorunun neyle alakalı olduğunu yazımızda sizlere sunacağız. Kanal 7 Göstermiyor ise ve siyah ekran çıkıyorsa okumaya devam edin…

Televizyonuz da bütün kanallar varken sadece bir tek kanalda siyah ekran ya da sinyal alamama sorununuz varsa neler yapılması gerektiği inceledik. Kanal 7 kanalınızda olan sorunun çözümü noktasında gerekli olanları anlatıyor olacağız.

Kanal 7 Göstermiyor Siyah Bir Ekran Geliyor 2Kanal 7 Gelmiyor

Televizyonunuzdaki çanak komşunuzda bir olabilir. Onda kanal 7 görünüyor sizde görünmüyorsa eğer bu kablo bağlantılarıyla alakalı bir sorundur. Televizyonunuza gelen kablo bağlantılarınızı kontrol etmeniz gerekiyor.

Kablo bağlantılarınızı inceleyip kontrol ettikten sonra burada bir sorun görünmüyorsa kanalın frekans ayarlarını alarak ilerleme sağlamanız gereklidir.

Kanal 7 frekans bilgileri;

  • 12380 MHz frekansı,
  • Dikey V-polarizasyon,
  • 27500 Sembol Oranı,
  • FEC 3/4 değerleri girilerek “Şebeke Taraması” yapabilirsiniz.

Verdiğimiz frekans bilgilerini televizyonunuzdan el ile girişinizi yapmanız halinde kanal 7 kanalında yaşanan aksaklık giderilmiş olması gerekiyor.

Kanala baktığınızda yine bir bilgi yoksa muhtemelen kanal ile alakalı da sorun yaşanmış olabilir. Başka arkadaşlarınızı, eşinizi, dostunuzu ya da akrabalarınızı arayarak onlarda kanalın var mı yok mu olduğunu öğrenebilirsiniz. 2020 Güncel kanal listesi sayfasına bakabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir