LG LED TV Türksat 4A Uydu Ayarı (Resimli)

LG LED TV Türksat 4A Uydu Ayarı hakkında bilgisi olmayanlara özel tv ekranında ne tür işlem sağlanacağını sizlere sunumunu hazırladık.

Yeni evlenen çiftler evine eşya aldıkları zaman kesinlikle birilerin daha öncesinde kullandıkları ve memnun kaldıkları eşyaları almaktadır. LG LED televizyonundan memnun kalıp bunu çevresine söyleyenlerin sayısı da fazladır. Televizyonların genelinde sinyal alamama sorunu meydana gelebiliyor.

Televizyonda oluşan sinyal alamama sorunu sonrasında kabloları kontrol etmelisiniz. Kablo da temassızlık olması halinde bu sıkıntı karşınıza çıkabilir. Sinyalin yok ekrana geldiğinde kumandayı elinize aldıktan sonra televizyon içerisinde ki ayarları nasıl yapacağımızı yazımız da bulabilirsiniz.

Sadece LG LED televizyonlarında sinyal sorunu oluşmuyor. Hangi marka televizyon alırsanız alın bu sorun yaşanabilmektedir. Sadece hangi işlemin nasıl ilerletildiğini bilmeniz gereklidir. Televizyon içinde yapılacak ayarlara bakalım.

LG TV Uydu Ayarı

LG LED TV Türksat 4A Uydu Ayarı 1

Tv kumandasının üstündeki Menü tuşuna basıyoruz. Tv ekranın sol tarafında bulunan ‘’Uygulamalarım’’ yani menü alanına tıklıyoruz.

LG LED TV Türksat 4A Uydu Ayarı 2

Oradan da karşınıza yine seçeneklerin olduğu bir pencere ekranı gelecektir. Bu pencere ekranında ‘’Ayarlar’’ diyelim.

Ayarların içerisindende ‘’Uydu ayarı’’ seçeneğini göreceksiniz. Uydu ayarı kısmının içerisine giriş yapalım.

LG LED TV Türksat 4A Uydu Ayarı 4

Uydu ayarlarının oraya geldiğiniz de de yine sizin karşınıza bir sayfa gelecektir. Uyduyu ve ayarlarını kontrol edin diye bir ekran olacaktır.

Bu ekranın altında bulunan ‘’İleri’’ butonuna tıklamanız gerekiyor.

LG LED TV Türksat 4A Uydu Ayarı 5

Gelecek olan ekranda 11844 V 2222 değerini seçin. Veya 11747 H 27500 girin. Her iki değeride deneyebilirsiniz. Her iki bilgiyi bu kısımda bulmalısınız.

Uydu ve LNB frekans değerli görüntüde olduğu gibi siz de de yer almalıdır. İleri butonuna tıklayarak ayarların sonuna doğru geliyoruz.

Başlangıç işlemlerini tamamladıktan sonra ‘’Tamamlandı’’ yazısına tıklıyoruz. Son sayfada ise ‘’Başlat’’ alanı gelecektir. Başlat dediğiniz de uydu girdiğimiz frekans değerleri devreye alacak ve sorunu ortadan kaldıracaktır.

Tabi bu işlemler sonrasında kanallar gelmez ise onu da aşağıda yorum bölümüne iletmelisiniz. Biz incelemeleri o doğrultuda yaparak sorunumuzu gidereceğiz.
LG LED TV Türksat 4A Uydu Ayarı yukarıdaki adımları işleme alırsanız sorun kalmayacaktır.

Buraya tıklayarak diğer uydu ayarları makalelerine bakabilirsiniz.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir