Neta HD 6400 Turksat 4A Uydu Ayarı Nasıl Yapılır

Yeni aldığınız Neta HD 6400 Uydu alıcısında Tursat 4a uydu kurulum ayarlarının nasıl sağlanacağına yönelik tüm kurulumları anlatacağız.

Uydu alıcıların markaları kendi içerisinde değişkenlik göstermektedir. Kullanım yapan kişiler de uydu alıcısı alırken genelde tecrübeli olan kişilerden destek almaktadır. Neta HD 6400 Uydu alıcısını aldınız ve bu uydu alıcısında kurulumun otomatik değil manuel olacak şekilde yapmak istiyorsunuz.

Neta HD 6400 Turksat 4A Uydu Ayarı Nasıl Yapılır
Neta HD 6400

Genelde otomatik kurulumlardan ziyade genel itibariyle manuel kurulum daha çok tercih edilmektedir. Aldığınız uydu alıcınızda kurulum aşamalarına yönelik yapılması muhtemel adımları sunacağız.

Neta HD 6400 Uydu Kurulumu

Neta 5119 uydu alıcısından Turksat 4A uydu kurulum ayarlarımı için gerekenler;

  • Kumandayı elimize alarak üzerinde bulunan Menü tuşuna basıyoruz.
  • Sırasıyla ilk önce Kurulum kısmına giriyoruz
  • Ardından Manuel Arama yazan bölüme tıklayalım.
  • Düzeltme diyerek ekrandaki bilgileri aşağıdaki gibi giriş yapalım.
  • Fekans: 11844
  • Sembol hızı:2222
  • Polarite: Dikey

Şebeke arama alanında bulunan bölmeye kumandayla gelip OK dedikten sonra kanalları kaydediyoruz. Tarama işlemlerinin başlamasıyla beraber ayarların bitişi sağlana kadar beklemeniz gerekiyor. Beklemeden çıkış yapmak tüm ayarların sıfırdan tekrarlanması demektir.

Neta HD 6400 Turksat 4A Uydu Ayarı Nasıl Yapılır 1

Uydu alıcınızın kuruluma yönelik gireceğiniz değerleri sunmuş bulunmaktayız. Uydu ayarı sitemizde tüm uydu alıcıların ve televizyon kurulum ayarların hepsini yapabiliyoruz. Bizleri takipte kalmayın unutmayınız efendim:)

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir