Next Star Turksat 4A Uydu Kurulumu

Next Star uydu alıcısı uydulu kurulumu nasıl yapılır? Sorusunun yanıtını sizler için hazırlanan yazımızda bulabilirsiniz.

Uydu alıcımızın kurulumuna başlamadan önce kablo bağlantılarını gözden geçirmeniz gerektiğini bilmeniz gerekiyor. Kablo bağlantıları doğru şekilde kontrol edildiğinde Televizyon kumandasını elinize alarak Menü tuşunu basıyoruz. Tv ekranına gelen ekranda Sistem Kurma alanına erişim yaparak kumandadan Ok tuşuna basıyoruz.

Next Star Turksat 4A Uydu Kurulumu 1

Ekranda PIN kilit koduna dair bir uyarı gelmesiyle birlikte PIN Kodu 0000 olarak girmemiz gerekiyor. Sonrasında Sistem Kurtarma ekranına bizi yönlendirecektir.

Sistem kurtarma alanından da Komple Reset yazısına tıklayalım. Yaptığınız ayar sonucunda Bütün kanal ve sitem Ayarları silinecektir. Bu işleme devam etmek istiyor musun? Sorusunu Evet olarak işaretleyip devam ediyoruz.

Next Star Turksat 4A Uydu Kurulumu 2

Geçmişe dair verilerini ile ayarlarınız silinirken beklemenizi isteyen bir ekran olması gerekiyor. Bekliyoruz. Reset işlemleriyle birlikte ürünün yeniden başlatılması sağlanacaktır.

Yeniden başlanan televizyonunuzla birlikte gelen ekranda Kolay yükleme ve Menü Lisan alanına gelerek dil seçeneğinizi Türkçe seçelim ve Ok butonuna tıklayalım.

Next Star Turksat 4A Uydu Kurulumu 3

Açılan ekranda ses lisan seçeneğini de yine aynı şekilde Türkçe ayarladıktan sonra ok diyelim.

İlerlemeleri yaptığınızda Kanal arama seçili olması gerekiyor. Pin istediğinizde yine PIN girişi yapalım. Ve DiSEqC: Boş Switch şekilde belirleme sağlayalım.

Next Star Turksat 4A Uydu Kurulumu 4

Gelen ekranda Kanal Arama penceresi üzerinden TURKSAT 42.0 E seçimini sağlayalım. Uydu alanına geldiğimizde listede bulunan tüm ayar bağlantılarını ve frekans bilgilerini siliyoruz.

Next Star Turksat 4A Uydu Kurulumu 5

Sonra açılan ekranda EXİT yaparak çıkış sağlayacağız. Cihazda ne kadar uydu varsa bunlarında hepsinin silelim. Uydu ayarları penceresinde ‘TÜRKSAT 4A (42.0 E)’ için güncel ‘mod’, ‘frekans’, ‘veri hızı’, ‘polarite’, ‘FEC’ ayarlarını girip ‘OK – Kaydet’ alanına tıklıyoruz. Güncel ‘TÜRKSAT 4A (42,0 E)’ frekans ve uydu değerlerini giriyoruz.

Next Star Turksat 4A Uydu Kurulumu 6

Son olarak kanal aramayı başlat demeniz de birlikte kanal arama ayarlarınız tamamlanacaktır.

Buradan Güncel uydu frekans listesi ne bakabilirsiniz.

No Comments

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir