Samsung Smart Televizyonunda Wifi Problemi

Samsung Smart tv wifi bağlantı problemi yaşayanlara özel problemi nasıl çözeceğinizi yazımızda anlatacağız.

Samsung smart televizyonlarda internet bağlantısı üzerinden youtube, dizi, maç ya da buna bağlı tüm işlemlerinizi sağlayabilirsiniz. Modeminizde internetin olması sonrasında televizyonu internete kablosuz bir şekilde bağlantı kurdurarak tv üzerinden de bu işlemlerinizi sağlayabilirsiniz.

İnternet artık yaşamın bir parçası haline gelmiştir. Onsuz bir dünya düşünülemez diyebiliriz. Cebimize kadar giren internet ağlarının televizyonlara gelmemesi olmazdı. Eminim sizde televizyon alımlarında ilk sorduğunuz soru interneti destekleyip desteklemediğidir. Samsung smart televizyonları internet bağlantısını destekleyen cihazlardır.

Samsung Smart Tv wifi bağlantısı

Samsung Smart Televizyonunda Wifi Problemi 1

Bu yazımız da ise alınan televizyonlarda yaşanan internete bağlanamama sorunlarını çözüme kavuşturmaktır. İlk önce kendi internet bağlantısının sadece televizyonda mı yoksa başka cihazlarda da var mı yok mu inceleme yapılması lazım.

Şayet sorun tüm cihazlarda yaşanılıyorsa televizyonda bir problem yok demektir. Fakat tüm cihazlarda bağlantı var sadece televizyonda yoksa o halde cihazın ayarlarının gözden geçirilmesi gerekiyor. Uydu ayarı olarak televizyonunuzda yaşanan wifi bağlantı sorununu çözüme kavuşturacağız.

Samsung Smart Televizyonunda Wifi Problemi 2

Karşılaşılan problem sonrasında ilk önce ana modemi kapatıp tekrar açarak televizyonunuzdaki bağlantıyı kontrol edelim. Ağ hatası bulunuyorsa kablolu olacak şekilde bağlantıyı test etmeyi deneyebilirsiniz.

İp alamama sorunu yaşıyorsanız ip ayarlarını tekrar gözden geçirerek ayarları sağlamanız da fayda bulunuyor. Genel olarak bu alanda meydana gelmekte olan hatalar ağ hatalarıyla birlikte oluşmaktadır.

Modem kurulum ayarlarını biliyorsanız resetleyip yeniden kurarak ağa bağlantıyı kurmayı denemenizi öneriyoruz. Ayarları gözden geçirdikten sonra problem çözümlenecektir. Kablolu bağlantıda sorun yok kablosuz olarak sıkıntı yaşıyorsanız DNS vererek deneme gerçekleştirebilirsiniz. Samsung Smart Tv Dns Değiştirme makalemize bakıp dns değişikliğini yapabilirsiniz genellikle bu işlemden sonra bağlantı problemi çözülecektir.

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir