Sansui sc 6000 Uydu Ayarı Nasıl Yapılır

Makalemizde Sansui sc 6000 Uydu Ayarı Nasıl Yapılır bundan bahsedeceğiz. Turksat 4A uydu ayarının nasıl ekleneceğini bilmeyenler için yazımızı siz değerli okurlarımıza hazırlamış bulunuyoruz.

Evinize almış olduğunuz uydu alıcıların yayın verebilmelerini istiyorsanız frekans bilgilerinin uydu alıcısına nereden giriş yapıldığını biliyor olmasını gereklidir. Sansui sc 6000 uydu alıcısını alan kişilerin çoğu bu alıcıya nasıl frekans değeri girileceğini bilememektedir.

Aslında çok popüler bir uydu alıcısı olmasa da gittiğimiz evlerin çoğunda uydu alıcısını görebilirsiniz. Kullanan arkadaşlarınız, akrabalarınız alıcıdan memnun kaldığı için öneride bulunabilir. Öneriler sonrasında aldığını sansui sc 6000 uydu alıcısına gerekli frekans değerlerini nasıl ekleyeceğinizi incelemeye alacağız.

Sansui Sc 6000 Uydu Kurulumu

Sansui sc 6000 Uydu Ayarı Nasıl Yapılır 1

Uydu alıcısından ilk önce TP Ekle alanını bulacaksınız. Yani Kanal ekle alanına geldiğimizde Recieverında frekans değerlerinin girileceği bir alana ulaşacaksınız.
Kanal arama alanına tıklamanız halinde otomatik tarama ile kanalların tek tek bulunmasını sağlayabilirsiniz.
Kanal bilgilerinin otomatik şekilde gelmesi için ise aşağıdaki bilgileri girebilirsiniz.
Frekans: 11844 MHz
Polarizasyon: Dikey-V-(Vertical)
Sembol oranı (Symbol Rate): 2222 Ksymb FEC: ¾
Frekans: 11747 MHz
Polarizasyon: Yatay-H- (Horizontal)
Sembol Oranı: 27500 Ksymb FEC: 5/6

Sansui sc 6000 Uydu Ayarı Nasıl Yapılır 2

Ayarlarını girerek taramayı başlatmanız halinde bilgiler otomatik olarak işleme girecek kanallar otomatik yükleme sağlanacaktır. Uydu alıcısına kanalların ekleme işlemlerini sağlanan ayarlarla birlikte tamamlayabilirsiniz. Tüm uydu alıcısı ve uydu kurulumlarını uydu ayarları sitemizde yayınlayacağız. Bizleri takipte kalmayı unutmayın.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir