Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Televizyon satın alımlarında dikkat edilmesi gereken noktalara birlikte bakarak alım sırasında dikkat edilmesi gerekenleri sizlerle paylaşacağız.

Öncelikle siz bir ürün satın aldığınız için o ürün hakkında size teknik bir çok konudan bahsedilecektir. Bu da ister istemez o ürünün satın almanız da en büyük etkenlerden birisi olacaktır. Ürünü satın almadan önce farklı mağazalara da uğrayarak oralarda da bir fiyat araştırılması yapılması gerekiyor.

Televizyon hakkında teknik bir bilgiye sahip değilseniz eğer muhakkak tv’den anlayan birini yanınızda götürmeyi tavsiye ediyorum. Ya da daha önce evine televizyon almış ve alınan televizyondan memnun kalan kişinin almış olduğu cihazı alabilirsiniz.

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler 1Televizyon alımlarında genel olarak satış personeli size en iyi HDIM kablosu budur diyebilir. Oysa 10 metrelik kabloda 150 metrelik kablo da televizyondaki görüntüyü aynı şekilde size sunumunu gerçekleştirmektedir.

Yani siz teknik bir bilgiye sahip değilseniz ve kimseye sormadan kimseden öneri almadan bir ürün alırsanız orada size bir çok bilgi vererek cihazın satışını gerçekleştirebilirler. Normal koşullarda dikkat edilmesi gerekenler aslında tecrübe edilerek elde edilenlerdir. Yani bir ürün ne kadar iyi olursa olsun bunu bilmenin en iyi yolu o ürünün kullanımının başka biri tarafından sağlanmış olmasıdır.

Aklınızda almak istediğiniz ürünü belirledikten sonra fiyat araştırması sağlayıp en uygun olanını tercih etmelisiniz. Genel olarak Led Tv kalitesindeki ürünler için sizlere daha iyi olduğu belirtebilir. Aslında LED Tv eski aydınlatma bağlantısıdır.

Televizyon Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ancak siz eğer teknik bilgilere sahip biriyseniz biriyle gitmeden zaten alacağınız ürüne dair bilgileri en ince ayrıntısına kadar biliyor olmalısınız.

Televizyon alırken sizlere ek garanti hizmetinden muhakkak bahsedilecektir. Ek garanti almanız bir delildir. Televizyonlar bozulabilir.  Ve bozulan televizyonunuzu tamire de götürebilirsiniz. Ancak tamire giderken yaptırdığınız ek garantiyle beraber gitmez. Bunu kesinlikle unutmayın.

Kısaca özetlemek gerekirse televizyon alırken eşinize, dostunuza, yakın akrabalarınıza sorarak ve onların kullanım memnun kaldıkları tv alımını sağlayabilirsiniz.

One Comment

  1. Avatar

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir