Türksat Çanak Anten Ayarları Nasıl Yapılır

Bu makalemizde Türksat çanak anten ayarlama nasıl yapılır  bunu anlatacağız.  Televizyonunuza kanalların gelebilmesi için ihtiyacınız olan bir çok bağlantı bulunuyor. Çanak anten, LNB ve Uydu alıcısı bağlantılarıdır.

Çanak anten ayarlarını yaptıktan sonra uydu alıcısı otomatik olarak devreye girecektir. Teknik bilgilerin nasıl olduğunu bilmeden çanak anten ayarlarına elinizi sürmeye bilirsiniz. Günümüz çağında artık tüm herkesin elinde akıllı telefonların olduğu aşikardır. Direk araştırma yöntemine girerek sorunlarınızın çözümünü getirebilirsiniz.

TÜRKSAT ÇANAK ANTEN AYARLARI NASIL YAPILIR 1
Normalde sizin çanak anten ayarlarınızı teknik servis evinize gelerek yapabilirsiniz. Ama herkes aynı imkana sahip olamayabiliyor. Servisin olmadığı bölgelerde iş başa düşünce mecburi bir şekilde kendiniz bu bağlantıları yapmak durumunda kalıyorsunuz.

Çanak anten ayarlarına başlayabilmek için öncelikle televizyon ve uydu alıcısıyla alakalı ayarlarımızı sağlamalıyız. Bu ayarlar birlikten sonra LNB bağlantısını gerçekleştirelim.

LNB bağlantısı ile uydu cihazınızı birbirine bağlantısı kuralım. Sinyal kalitesinin üst seviyelerde ilerlemesini istiyorsanız kabloların kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz.

Bu dikkat sorun yaşamamanızı sağlayacaktır.

Bağlantıları yaptıktan sonra sinyali zayıf aldığınız bir kanal bulunuyorsa o kanalın üzerine gelelim. Kanalın üzerine geldikten sonra kumandada bulunan info tuşuna basılı tutuyoruz. Ama bu tüm uydularda devreye giren bir işlem değildir. O yüzden bazı uydu bağlantılarda 2 kez info tuşuna ya da sağ sol tuşlarına basmalısınız. Bunu yaptığınız da sinyal seviyesini de en yüksek seviyeye çıkaracaksınız.

TÜRKSAT ÇANAK ANTEN AYARLARI NASIL YAPILIR 2

Sinyal seviyelerini en yüksek hızda yakaladığınız da artık vidaları sıkmanız gerekmektedir. Vidaları sıkıcı sıktıktan sonra televizyonunuzda sinyal kalitesinde sorun olup olmadığına bakabilirsiniz. Çanak anten bağlantılarını yaptığınız da ayarlar tamamlandıysa LNB ayarlarını sağlayalım.

LNB cihazımız için de yine sağ sola hareket ettirerek en yüksek sinyali yakaladığınız da vidaların sıkma işlemlerini sağlayalım. Vidalar sıkıldıktan sonra tüm çanak anten bağlantıları tamamlanacaktır. Uydu ayarları sitemizde bundan sonra tv bağlantılarıyla ilgili her türlü bilgileri bulabilirsiniz.

Türksat 4A Güncel Frekans Listesi ne buradan ulaşabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir