Türksat Otomatik Şebeke Arama Frekansı

Televizyonlarda kalitenin en üst seviyelere çıkartılabilmesi için önemli çalışmalar yapılmaktadır. Gelen yeni güncellemeler ile birlikte frekans değerleri de beraberinde eklenmektedir.

Frekans değerleri kanalların bağlı bulundukları hizmetleri sizlerin karşısına çıkarmaktadır. Güncel frekans yerine farklı bir frekans değerinin girilmesi kanalların gelmesine engel teşkil edecektir.

Artık dönem teknoloji dönemi olduğundan dolayı öyle çok fazla zorluk çekmeden anında otomatik şebeke arama frekansları bulabilin diye araştırmalarımızı tamamladık.

Her zaman belirttiğimiz üzere televizyon üzerinde bir işlem yapmadan önce kablo bağlantılarının kontrol sağlanması gerekiyor. Çanak ve anten bağlantılarındaki kabloları kontrol ettiğiniz de sorun görünmüyorsa belirtilen ayarları işleme almanız da fayda var. Şunu da söyleyelim çanak anten bağlantılarını bilmiyorsanız yine sayfamız da bu bilgileri görebilirsiniz.

TÜRKSAT OTOMATİK ŞEBEKE ARAMA FREKANSI 1

Turksat’ın Ülkemiz de ve Avrupa’da ilgili değerleri

Frekans : 12380 MHz
Polarizasyon : Dikey (Vertical)
Sembol oranı : 27500 Ksymb,
FEC :3/4

Olarak belirlenmiştir.

Orta Asya da ise bu değerler

Frekans : 12423 MHz
Polarizasyon : Yatay (Horizantal)
Sembol oranı : 30000 Ksymb,
FEC : ¾

Şekilde işlem görmektedir. Bu değerleri kurulum sırasında girdiğiniz de doğru bir şekilde kanalların geldiğini görebilirsiniz. Türksat otomatik şebeke arama sistemi belirtilen frekanslarla birlikte devreye girecek ve otomatik şekilde kanalları yükleyecektir.

TÜRKSAT OTOMATİK ŞEBEKE ARAMA FREKANSI 2Her ne olursa olsun tüm televizyonlar için uydu frekans değerlerinin yanı sıra kurulumlarını web sitemizde bulabileceksiniz. Bizleri takipte kalmayı ihmal etmediğiniz sürece sorunsuz çözümleri bulabilirsiniz.

Yeni kanallar her geçen gün bir birini takip ederken otomatik güncellemelerin gelmesini beklememek elde değildir. O yüzden bunları bilip o şekilde bir ön kurulum yapmak her daim iyi olacaktır. Yok yere kanal aramakla zaman geçirmemiş olacaksınız.

Diğer ayarlar için Frekans Ayarları adlı makalelerimize bakabilirsiniz.

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir