Uydu Ayarları Nasıl Değiştirilir

Frekans değerleri değiştiğinden dolayı kanallara ulaşım yapılmadığı taktirde Uydu ayarlarının değiştirilmesi gerekiyor. Nasıl değiştirileceğini sizlere sunmuş bulunuyoruz.
Almış olduğumuz uydu alıcılarının bazıları kendi kendine değişikliğini sağlamaktadır. Yani kurulumunu otomatik olarak yapabilmektedir. Sizin uydu alıcınızın değişimi kendi otomatik olarak yapmıyorsa kanalların belli bir zamandan sonra gelmemesini göreceksiniz.

Televizyon zevkinizin kaçmaması içinde uydu ayarı olarak uydu frekans değerlerinin nasıl ayarlanacağı konusunda ki çözümleri incelemeye almış bulunuyoruz. Turksat 4A geçiş işlemleriyle birlikte kullanıcılar gereken frekans değerlerini girmeleri gerekti. Değişen frekans değerlerini uydu bağlantıları üzerinden nasıl yapıldığı ise merak konusudur.

Uydu Ayarları Nasıl Değiştirilir 1

Turksat 4A geçiş işlemleriyle birlikte kanal sayısının 600 kadar çıkmıştır. Yeni tv bağlantılarını da izleme imkanı sunacak olan değerlerin hem neler olduğunu hem de nasıl değiştireceğinin sunumu yapmış bulunuyoruz.
Televizyon kumandasından var olan Turksat uydusunun silinme işlemlerini yapalım. Uydu ekle alanına girerek uydumuzun frekans değerlerini giriyoruz.

Uydu Ayarı Değiştirme

LNB Tipi için girilecek frekans değerleri;
Frekans: 9750
Frekans: 10600
Kaydetme işlemleri ile beraber Şebeke/NIT alanına giriyoruz.
LNB Frekans: 9750
Sembol oranı:02400
TP Frekansı:11022
Polarizasyon: H olarak ayarladığınızda kaydetmeyi seçip kanalların aramasının bitmesini bekleyelim.
Ve artık bundan sonrasında Uydu ayarlarının değişikliği yapılmıştır. İyi seyirler dileriz.

Burada arada; Türksat 4A Frekans Listesi 

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir