Vestel Hi-Level Tv Kanal Dosyası Yükleme

Vestel marka cihazların kendi içerisinde çeşitli modelleri bulunmaktadır. Hilevel olanları için kanal dosyası yüklemeleri için gerekli olan bilgileri aktaracağız.

Eviniz de bulunan televizyonlarda çeşitli hatalarla karşılaşılabilmektedir. Sinyal yok hatası da bunlardan biridir. Ama olmayan kanalların da sıkıntı çıkardığını belirtebiliriz. Bu hatalar öyle lazım zamanlarda karşımıza geliyor ki strese girmemek elde değildir. Sinyal yok probleminin önüne geçilebilmesi hataları en aza indirecektir.

Elinizde kanalların bulunduğu bir Flash ve USB bağlantısı varsa sinyal alamama sorununda kafanıza takılacak bir şey yok demektir. Çünkü sağlanacak birkaç ayar ile birlikte Flash ya da USB bağlantısında olan bilgileri televizyona aktarmak mümkün. Televizyona taktıktan sonra da birkaç ayarın işleme alınması gerekmektedir. İşte o ayarların neler olduğunu kontrol edeceğiz.

Fazla düşünce içerisine girmenize gerek yok. Belirttiğimiz ayarları harfiyen sağlamanız sorununuzu çözüme kavuşturacaktır.

Kanalların yer aldığı  Flash disk ya da USB bağlantısını televizyonun dışında bulunan girişine takıyoruz. Taktıktan sonra da yine neler gerekli bunları aşağıda bulabilirsiniz.

Vestel Hilevel Tv Kanal Dosyası Yükleme 1

Kumandayı elimize aldıktan sonra ‘’Menü’’ tuşuna basıyoruz.. Karşınıza gelen ekranda bulunan seçenekler içerisinde ‘’Ayarlar’’ bölümüne geliyoruz.

Vestel Hilevel Tv Kanal Dosyası Yükleme 2

Gelen ekranda  ‘’Uydu ayarı’’ göreceksiniz. Yön tuşlarıyla bu yazının üzerine geldikten sonra ‘’Ok’’ tuşuna tıklıyoruz.

Vestel Hilevel Tv Kanal Dosyası Yükleme 3

Açılan ekranda yine  ‘’Uydu kanal tablosu’’ göreceksiniz.

Uydu kanal tablosu bölümüne giriş gerçekleştirelim

Vestel Hilevel Tv Kanal Dosyası Yükleme 4

Karşınıza iki seçenekli bir ekranın gelmesi gerekiyor ‘’USB’den Tv’ye yükleme’’ ya da ‘’Tv’den USB’ye yükleme’’ şeklinde buradan ‘’USB’den tv’ye yükleme’’ olanı seçiyoruz.

Vestel Hilevel Tv Kanal Dosyası Yükleme 5

Artık işlemlerin sonuna geldiğiniz de ise tv ekranında size bir pencere sunacaktır. O seçenek ise .sdx dosya bağlantısının olduğu göreceksiniz.

Burayı seçtiğinizde ‘’Ayarlar başarıyla tamamlandı’’ uyarısını aldıktan sonra işlemlerin tamamı bitecektir.

Vestel Hilevel Tv Kanal Dosyası Yükleme 6

Sağlanan ayarlar neticesinde flash ya da USB bağlantısın da bulunan hazır kanalları kendinize eklemiş bulunuyorsunuz. Hiçbir hata bildirisi almadan işlemlerin tam anlamıyla oturması gerekmektedir.. İyi seyirler.

One Comment

  1. Avatar

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir