Vestel Hi-Level Tv Uydu Frekans Ayarları

Vestel ürünleri içerisinde en çok tercih edilen modellerinden birisi olan hilevel tvlerde sinyal yok sorunun giderilebilmesi yönünde işlemleri birlikte sağlayacağız.

Televizyonlarında sorun yaşayanlar için uydu ayarı sitemizde yazılarımızı yayınlamaya devam etmekteyiz. Vestel Hilevel marka cihazlarda kanal ayarlarında oluşan sinyal yok problemi son dönemlerde oldukça artış göstermiştir. Artışın önüne geçilebilmesi içinde yazımızda ayarların neler olduğunu aktaracağız.

Sinyal yok sorunlarında kontrolün kablo bağlantılarından geçtiğini öncesinde hazırlanan yazılarımızla sizlerle paylaşmıştık. Bağlantıları kontrol ettikten sonra sorununuz temassızlık olabileceği için tüm ayarları gözden geçirebilirsiniz.

Sorun şayet kablo bağlantılarında değil ise tv içerisine giriş yapılıp ilgili frekans değerlerinin girilmesi gerekiyor. Eminim şuanda zaten bu bilgileri bilsek kendimiz yapardık diyorsunuzdur. Ancak yazımız henüz tamamlanmadığı için sizler bilgilere sahip olabilmek için aşağıdaki ayarları gözden geçirebilirsiniz.

Vestel Hilevel Tv Uydu Frekans Ayarları 1

  • Tv karşısına geçtikten sonra kumandadan menü tuşuna basalım.
  • Sonra ise açılan ekranda ‘’Kurulum’’ alanına girelim.

Kurulum alanına girdiğiniz de ‘’Manuel kanal arama’’ bölümüne giriş yapalım.

Vestel Hilevel Tv Uydu Frekans Ayarları 2

  • Arama Tipi: Uydu
  • Frekans: 12380
  • Polarizasyon: Dikey
  • Sembol Oranı: 27500
  • Şebeke Arama: Etkin

Vestel Hilevel Tv Uydu Frekans Ayarları 3

Tüm işlemler sonrasında tv kumandasından ‘’Ok’’ tuşuna basıp kaydetme işlemlerini bitirebilirsiniz. Belli bir alandan sonra kanalların tek tek yüklendiğini görebilirsiniz. Kanallar tek tek yüklenmeye başlandığında işlemler sonuca varacaktır.

Gerçekleştirilen ayarlarla birlikte artık televizyonda sorunsuz bir şekilde dizilerinizi izlemeye devam edebilirsiniz. Uydu ayarı sitemizde bizleri takip etmeyi bırakmayın. Yazdığımız konularla televizyon alanında sorunlarınızı giderebilirsiniz.

 

Yorum Yaz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir