Vestel Regal Tv Uydu Frekans Ayarları

Vestel regal televizyonlarında giden sinyalin geri getirilebilmesi ve kanalların yeniden gelebilmesi için televizyondan neler gerekli olduğuna bakacağız. Bu yüzden Vestel Regal tv uydu frekans ayarları makalesini sizin için hazırladık.

Bir ürün almadan önce alacağımız ürün ne olursa olsun o ürünü araştırıp o şekilde alımını sağlamaktayız. Regal televizyonlar ise vestelin bir ürünü olduğu için evlerdeki yerini çoktan almıştır. Her teknolojik üründe olduğu gibi Vestel regal televizyonlarında da belli sorunlar meydana gelebilmektedir.

Sinyal yok problemi ise bu problemlerin başını çeken hatalardan birisidir. Oluşan hataların bir şekilde önüne geçilmesi gereklidir. Yeni aldığınız bir cihazın ayarlarıyla çok fazla oynamak istemeyiz. Ayarıyla oynayalım derken bozma korkusu her daim yaşanacaktır.

Bu korkunun önüne geçilmesini istiyorsanız uydu ayarı sitemizden her konuyu bulup hakim olabilirsiniz. Hakimiyetin elinizde olabilmesi adına kontrollerin tamamlamasını yaptık. Şimdi ise ayarların hangi alanda gerçekleştirilmesi gerektiğini inceleyeceğiz.

Vestel Regal Tv Uydu Ayarları

Sinyal yok uyarısı sonrasında kontrol etmeniz gereken işlem kablo bağlantılarıdır. Bu bağlantılar kontrol edildiğinde sorun yok görünüyorsa o halde televizyon kumandasını elimize alıp televizyon karşısına geçelim.

Vestel Regal Tv Uydu Frekans Ayarları 1

  • Tv karşısına geçtikten sonra kumandadan menü tuşuna basalım.
  • Sonra ise açılan ekranda ‘’Kurulum’’ alanına girelim.
  • Kurulum alanına girdiğiniz de ‘’Manuel kanal arama’’ bölümüne giriş yapalım.

Vestel Regal Tv Uydu Frekans Ayarları 2

Vestel Regal Tv Frekans Ayarları

  • Arama Tipi: Uydu
  • Frekans: 12380
  • Polarizasyon: Dikey
  • Sembol Oranı: 27500
  • Şebeke Arama: Etkin

Vestel Regal Tv Uydu Frekans Ayarları 3

Bilgilerini girdikten sonra ‘’Ok’’ tuşuna basıp kaydetme işlemlerini bitirebilirsiniz. Belli bir alandan sonra kanalların tek tek yüklendiğini görebilirsiniz. Kanallar tek tek yüklenmeye başlandığında karşılaşılan sorun da ortadan kalkacaktır.

Televizyonda bundan sonra kanal gittiğinde ayarları belirtilen şekilde işleme alırsanız herhangi bir sorun yaşamadan kullanımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz. Uydu ayarı sitemizde bizleri takip etmeyi bırakmayın. Her geçen gün hazırlanan makaleler ile sizlere yardımcı olmaya devam edeceğiz.

 

One Comment

Add a Comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.